Spośród dynamicznie działających i wciąż rozwijających się zakładów produkujących sprzęt mechaniczny, w tym kosiarki do trawy, maszyny ogrodnicze, a także pilarki łańcuchowe można wyróżnić koncern Stihl.

Historia przedsiębiorstwa

Historia powstania marki zaczyna się w końcu lat dwudziestych dwudziestego stulecia, gdy Andreas Stihl założył przedsiębiorstwo produkujące piły łańcuchowe. Z czasem działalność została poszerzona o inny sprzęt ogrodniczy, a samo przedsiębiorstwo zaczęło przynosić tak znaczne dochody, że 1938 roku otwarto drugi zakład produkcyjny i umiejscowiono go w Waiblingen.

W czasie drugiej wojny światowej działalność zakładów została nieco ograniczona, natomiast tuż po wojnie w latach pięćdziesiątych, rozwój marki Stihl nabrał znacznego rozpędu dzięki opatentowanej konstrukcji lekkich pilarek łańcuchowych obsługiwanych przez jedną osobę. Dzięki nim, w pilarki Stihl zaczęły zaopatrywać się takie kraje jak Rosja czy Kanada, gdzie piły łańcuchowe znakomicie posłużyły do wycinki drzew na skalę ogólnokrajową.

Marka Stihl – prężnie rozwijająca się firma

Ze względu na wzrost popytu na sprzęt Stihl, w latach 70 koncern otworzył zagraniczne filie w Brazylii, USA, Szwajcarii oraz Austrii, a w roku 2006 w Chinach.

Do końca roku 2008 koncern Stihl może poszczycić się obrotami w wysokości ponad dwóch miliardów Euro.

W ostatnich latach oferta produkcyjna została rozszerzona o produkcję glebogryzarek, kosiarek, wertykulatorów, oraz katalizatorów do silników dwusuwowych, które są montowane w urządzeniach przeznaczonych dla hobbystów.

Kategorie: Narzędzia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *