Na rynku jest bardzo wiele różnorodnych profesji, dlatego też każdy powinien znaleźć idealną pracę dla siebie.

Pamiętać należy również i o tym, że jest kilka zawodów, które wymagają bardzo dużej odwagi. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, która praca Białystok jest najniebezpieczniejsza.

Strażak

Jak łatwo się domyśleć jedną z najniebezpieczniejszych prac wykonują strażacy, którzy każdego dnia narażają swoje życie, aby pomóc drugiej osobie. Według najnowszych statystyk, w każdym roku na służbie ginie ponad 100 strażaków.

Kierowca ciężarówki

Praktycznie w każdym rankingu najniebezpieczniejszych zawodów świata na czołowych miejscach znajdują się kierowcy ciężarówek. Polskie drogi pozostawiają naprawdę wiele do życzenia, dlatego też praca Białystok za kółkiem nie należy do najbezpieczniejszych. Według najnowszych statystyk w wyniku wypadków na drodze co roku ginie ponad 400 kierowców ciężarówek. Pamiętać należy także i o tym, że przyczyną zgonów są nie tylko wypadki drogowe, ale również pożary w kabinach samochodowych oraz zawały serca kierowców.

Monter konstrukcji stalowych

Bardzo ryzykowną pracę wykonują również monterzy konstrukcji stalowych. Osoby, które chcą pracować w tej branży muszą systematycznie przechodzić rygorystyczne szkolenia z zakresu BHP. W tym niebezpiecznym zawodzie co roku ginie ponad 50 osób. Główną przyczyną zgonów są upadki z wysokości albo spadające konstrukcje stalowe. Praca montera konstrukcji stalowych wymaga dużego skupienia i odpowiedzialności.

Kategorie: Praca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *